2021. gada 1. jūlijā stāsies spēkā pievienotās vērtības nodokļa regulējums preču tālpārdošanas darījumiem un Eiropas Savienībā sniegtiem pakalpojumiem. 

Preču piegādēm uz dažādām ES valstīm būs jāpiemēro konkrētas valsts PVN likme, kurā tiek veikta piegāde (nevis Latvijas likme, kā bija līdz šim).

Katrai ES valstij, kurā tiek veikta preču pārdošana, ir jāizveido atsevišķa nodokļa atslēga ar tipu "Īpašs PVN režīms ES teritorijā (Preces)"  

Ceļš: Mans PayTraq / Iestatījumi / Grāmatvedība / Nodokļu grupas / Izveidot jaunu ierakstu

Nodokļa atslēgas iestatījumos nepieciešams izvēlēties valsti (tas ir nepieciešams deklarācijas aizpildīšanai).

PVN numurs jāaizpilda tikai tad, ja Jūsu uzņēmumam ir piešķirts citas ES valsts PVN numurs, no kuras tiek veiktas piegādes. Šajā gadījumā darījumi ar šo atslēgu nonāks PVN īpašā režīma deklarācijā otrajā daļā “no ES dalībvalstīm”. Tāpat šis PVN numurs tiks parādīts rēķina rekvizītos.

Pēc valsts izvēles šīs valsts standarta PVN likme lejupielādēsies laukā “Kopēja likme”.

Iesakām arī šāda veida nodokļu atslēgām izmantot atsevišķus nodokļa parāda kontus. Šī jaunā atslēga ir jāizveido  Mans PayTraq / Iestātījumi / Grāmatvedība / Kontu plāns (to var kopēt) un pēc tam to pārrakstīt.

Lai apstiprinātu izmaiņas, noklikšķiniet uz pogas “Izmainīt”.

Atskaites / Grāmatvedība / PVN nodokļu grupu kopsavilkumā ar nodokli apliekamās bāzes un nodokļa vērtības pēc šāda veida atslēgas tiek atspoguļotas otrajā cilnē VAT OSS .

PVN īpašā režīma deklarācija ir pieejama sadaļā Atskaites / Grāmatvedība /PVN īpašā režīma deklarācija, to var eksportēt EDS.