Pēc noklusējuma preču pašizmaksas aprēķinā nav iekļauti tādi netiešie (pieskaitāmie) izdevumi kā muitas nodokļi un nodevas, piegāde, iepakošana, pagaidu uzglabāšana utt., bet gan tikai nopirkto preču tiešās izmaksas.

Pieskaitāmās izmaksas var iekļaut preces pašizmaksā tikai tad, ja tās ir papildus saistītas ar preču iepirkuma dokumentu.

Piemēram:

1) Jūs pērkat produktus no Piegādātāja A un saņemat iepirkuma dokumentu A

2) Pēc tam Jūs saņemat vēl dažus rēķinus - B un C no Piegādātāja B un Piegādātāja C par dažiem papildu pakalpojumiem, kas saistīti ar sākotnējo iegādi no Piegādātāja A

3) Jūs ievadāt katru no šiem dokumentiem atsevišķi kā parasti

4) Pēc tam, kad esat atvēris sākotnējo preču iepirkuma dokumentu A, pārejiet uz cilni Pieskaitāmās izmaksas un pēc kārtas pievienojiet papildu izdevumus no rēķiniem B un/vai C, norādot šajos rēķinos izmantoto izdevuma kontu un precīzu summu, ko vēlaties sadalīt starp produktiem no iepirkuma dokumenta A.

Tas arī viss. Tiks izveidoti atbilstošie žurnāla ieraksti, un šie papildu izdevumi tiks ņemti vērā nākamajā preču pašizmaksas aprēķinā, un preču pašizmaksas vērtības no iepirkuma dokumenta A tiks atjauninātas.

Šī pieeja ļauj elastīgi izvēlēties, ko iekļaut preču pašizmaksās un ko nē, kā arī nav atšķirības starp to, kurš iepirkuma dokuments tiks norādīts pirmais, par papildu pakalpojumiem vai par precēm.