Ārējā pārvietošana ir preču pārvietošana pagaidu glabāšanai ārpus uzņēmuma noliktavām, piemēram, kad preces tiek nodotas klientiem kā paraugi, kurus vēlāk tiem atdot atpakaļ, kad daļa no precēm tiek pārvietota drošai glabāšanai vai kad preces tiek nosūtītas, izvietojot tās muitas noliktavā

Ārējā pārvietošana samazina noliktavā esošo preču daudzumu, neņemot vērā to realizāciju.

Pagaidu uzglabāšanā nodotās preces neatspoguļojas noliktavā pieejamajā atlikumā, bet tās tiek ņemtas vērā, aprēķinot preces pašizmaksu, jo tās joprojām piedalās uzņēmuma noliktavas uzskaitē.

Lai izveidotu ārējo pārvietošanu, dodieties sadaļā Noliktava -> Dokumenti -> Piegādes, noklikšķiniet uz Ievadīt jaunu preces piegādi un izvēlieties dokumenta veidu Ārējā pārvietošana. Ievadiet tā partnera (klienta) nosaukumu, kuram tiks nodotas preces, un aizpildiet nododamo preču sarakstu. Ja vēlaties, varat norādīt preču atgriešanas nosacījumus laukā Piezīme.

Pēc noklikšķināšanas uz Apstiprināt varat izdrukāt preču piegādes  lapu un iepakojuma lapu. Lai preču piegādes lapai pievienot papildu laukus, izmantojiet dokumentu veidņu iestatījumus (Mans uzņēmums -> Iestatījumi -> Pārdošana/Iepirkumi -> Dokumentu veidnes).

Lai apskatītu preces, kas atrodas glabāšanā partneru (klientu) noliktavās par izvēlēto periodu dodieties uz Noliktava -> Krājumi -> Ārējā pārvietošana.